Ryzyko ciąży po pierwszym stosunku w życiu w dni płodne

Witam, uprawiałam sex z chłopakiem 23-ego (były to dni nie płodne), był to mój "pierwszy raz", 26-ego (w planowany dzień) dostałam okres, natomiast dziś nad ranem zauważyłam, że praktycznie nic nie leci i w ogóle tampon czysty.. Generalnie miesiączki miałam regularne. Dodam, że sex był bez jakiegokolwiek zabezpieczenia ale on nie skończył we mnie. Więc moje pytanie brzmi: Czy mogłam poprzez to zajść w ciąże? I w ogóle co się dzieje z tym okresem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Zdecydowanie proszę pamiętać, że w przypadku stosunku bez zabezpieczenia ryzyko ciąży istnieje zawsze! Nawet jeśli były to dni teoretycznie niepłodne. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję zatem wykonanie testu ciążowego. Powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku. Ponadto, jeśli nie chce Pani zajść w ciążę, w przyszłości proszę pamiętać o skutecznych metodach antykoncepcyjnych. A propos miesiączki to póki co nie ma powodów do niepokoju - nie każda miesiączka musi być bowiem identyczna pod względem czasu trwania i obfitości.