Ryzyko ciąży po pół godzinie od seksu

Hej, mam takie pytanko. Uprawiałem stosunek z kobietą pierwszy raz w zabezpieczeniu (prezerwatywa), po skończeniu stosunku dziewczyna weszła jeszcze raz po ok. 30 min. Czy istnieje możliwość, że ją zapłodniłem? Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli zdjął Pan prezerwatywę po ejakulacji i doszło do kolejnego stosunku bez uprzedniego umycia członka, to istnieje pewne ryzyko zapłodnienia (nieduże, ale realne, jeśli były to dni płodne). Takie postępowanie jest ryzykowne, zarówno jeśli chodzi o możliwość ciąży, jak i zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dziewczyna może wykonać test ciążowy, np. po 2 tygodniach od opisanego współżycia.

Pozdrawiam serdecznie!