Ryzyko ciąży po przypadkowym i krótkim wsunięciu penisa do pochwy

Wiadomo, że do zapłodnienia może dojść w wyniku stosunku bez zabezpieczenia. Ale jak to np. ma się w przypadku zabaw i pieszczot? Penis nie zostaje włożony do pochwy, jednak np. ociera się o wargi sromowe. Czy w takiej sytuacji plemnik może przedostać się do środka? Domyślam się, że gdyby bawić się palcami to i na nich można wprowadzić do pochwy spermę z plemnikami dość głęboko. Ale samo ocieranie? Albo np. mój partner jest dużo ode mnie wyższy i ostatnio mieliśmy taką sytuację. że kochaliśmy się z gumką, doszedł we mnie i wszystko było ok, już po, kiedy wzwód osłabł wyrzucił prezerwatywę i tylko leżeliśmy przytuleni. Jednak z tego powodu iż jestem dużo niższa, kiedy wtulam się w jego ramiona nasze narządy płciowe są na tej samej wysokości i minimalnie wszedł we mnie, może dosłownie z centymetr nieświadomie, ale zaraz to poczułam i szybko się odsunęłam.

Czy nawet taka sytuacja może już doprowadzić do wpadki? Potem nie dotykaliśmy się rękoma itp. w miejscach intymnych już. Dodam, że śluz szyjkowy biały, mleczny nieprzezroczysty, to mój 12 dzień cyklu, zazwyczaj trwa u mnie cały cykl 32-37 dni, i jest nieregularny, dlatego nie mam pewności, co do określenia dnia płodnego.

Witam serdecznie!

Przy podanej długości cykli dni płodne przypadają na 12-26 dzień cyklu. Oznacza to, że do zbliżenia doszło na początku dni płodnych a zatem ryzyko ciąży istnieje, ale jest stosunkowo niskie. W opisywanych przez Panią sytuacjach dochodzi do bezpośredniego kontaktu prącia z wargami sromowymi. Przy założeniu, że prącie stale wydziela preejakulat lub pozostaje na nim nasienie istnieje ryzyko przeniesienia plemników do dróg rodnych. Są to jednak sytuacje hipotetyczne. Szanse na przedostanie się plemników do bańki jajowodu, miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zapłodnienia są stosunkowo niskie. Reasumując, podobne zachowania należy uznać za ryzykowne.

Pozdrawiam