Ryzyko ciąży po rocznym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Yaz

Witam. Od roku biorę tabletki Yaz, od dwóch miesięcy przed końcem tabletek(4 tabletki di końca) poj wia się plamienie.Regularnie współżyje. Czy mam się martwić? Czy jest ryzyko ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmuje Pani tabletki regularnie nie ma powodów do obaw o możliwości ciąży. Czasami w trakcie stosowania antykoncepcji mogą pojawiać się krwawienia śródcykliczne.