Ryzyko ciąży po seksie bez zabezpieczenia w dni płodne

Witam! Uprawiałam z moim chłopakiem seks bez zabezpieczenia, miałam pierwszy dzień płodny, wytrysk dostał częściowo we mnie, a częściowo poza mną. Od stosunku minęły dwa dni. Z pochwy wydziela mi się śluz, temperatura wewnątrz wynosi 37,5. Czy jest jakakolwiek szansa, że jestem w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli jest Pani pewna, że był to okres płodny i do ejakulacji przynajmniej częściowo doszło w pochwie, to oczywiście istnieje szansa, że będzie Pani w ciąży. Póki co jednak nie ma szansy na stwierdzenie, czy doszło do zapłodnienia. Proszę poczekać do terminu spodziewanej miesiączki. Jeśli ta nie pojawi się lub będzie bardziej skąpa i/lub krótsza niż zwykle, należy wykonać test ciążowy, z moczu porannego. W razie wyniku negatywnego, dla pewności lepiej powtórzyć go po kilku dniach. Może Pani również od razu wykonać test nie z moczu, lecz z krwi, czyli badanie stężenia betaHCG we krwi. Ten test daje wynik pozytywny już po ok. 10 dniach od zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!