Ryzyko ciąży po seksie z zabezpieczeniem

Witam, niedawno uprawiałem sex z partnerką. Stosunek był w prezerwatywie i tutaj pojawia się moje pytanie ponieważ po wytrysku penis był jeszcze przez chwile w pochwie aż mi trochę opadł, prezerwatywa nie zsunęła się do końca, prawdę mówiąc nie pamiętam zbyt dobrze bo to było jakiś tydzień temu ale prezerwatywa na pewno nie zsunęła się do końca, może tak z 1-2 cm. Jakie lub czy w ogóle jest ryzyko ciąży? dodam jeszcze iż, prezerwatywa nie pękła. Pozdrawiam

Ryzyko jest znikome ale zawsze istnieje (ok 9 kobiet na 100 zachodzi w ciąże w ciągu roku) i jeśli ew ciąża byłaby dużym problemem przemyślałbym skuteczniejsze metody antykoncepcyjne ( tabletki ew wkładka domaciczna )