Ryzyko ciąży po stosunku bez wytrysku

Uprawiałam seks z moim chłopakiem. On nie spuścił się nie we mnie tylko na brzuchu, potem penis spadł mu niżej na łóżko. Na następny dzień bolał mnie brzuch i głowa. Ból głowy nie ustaje od ponad tygodnia.
Czy mogę być w ciąży? Dodam, że w tym czasie miałam stres i denerwowałam się, były to dni niepłodne. Teraz się boję, że jestem w ciąży. Mam różne objawy: takie jak ból głowy, brzucha, rano przeważnie jest mi niedobrze ale nie chce mi się wymiotować.
Proszę o szybką odpowiedź

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Stosunek przerywany nie jest zbyt skuteczną metodą antykoncepcyjną. Gdyby jednak zaszła Pani w ciążę, to objawy nie pojawiłyby się później. Nudności i wymioty występują przykładowo dopiero po kilku tygodniach od zapłodnienia. Ból głowy wynika zapewne ze stresu. W razie gdyby miesiączka się spóźniała, proszę wykonać test ciążowy. Jednak nie wcześniej, gdyż będzie wtedy niewiarygodny.

Pozdrawiam!