Ryzyko ciąży po stosunku pod prysznicem

Witam. W dniu 01.08.2012 uprawiałam seks pod prysznicem, mój partner twierdzi, że nie skończył we mnie. Od półtorej miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne jednak zdarza mi się brać je o nieregularnych godzinach. Dzień przed stosunkiem zapomniałam wziąć i zażyłam ją dopiero 10h później. Ostatnie krwawienie miałam 16 lipca. Moje pytanie brzmi kiedy mogę zrobić test ciążowy i czy prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest duże? Czy jeśli będę miała za półtorej tygodnia krwawienie z odstawienia to znaczy, że nie jestem w ciąży?

Witam serdecznie, trudno jest ustalić ryzyko ciąży przy tak wielu niewiadomych. Wiele zależy od Pani regularności w przyjmowaniu tabletek. Jeżeli opóźnienia nie wynosiły więcej niż 12 godzin, to skuteczność została zachowana a Pani nie musi obawiać się ciąży. Testy ciążowe należy wykonywać po 14 dniach od zbliżenia. Wystąpienie krwawienia w trakcie przerwy z odstawienia jest efektem obniżenia stężenia hormonów w surowicy krwi i nie wyklucza ciąży. Pozdrawiam