Ryzyko ciąży po stosunku przerywanym w prezerwatywie

Mam pytanie, bo martwię się trochę... W lutym, a dokładniej 4 lutego, dostałam miesiączkę w 29 dniu cyklu. Następną miesiączkę, teraz kiedy jest 35 dzień, raczej powinnam dostać koło 4 marca, ale się spóźnia. Piersi mnie bolą zwykle kilka dni wcześniej przed dostaniem okresu, i tak było, i tak jest cały czas. Nie wiem... nie mam zbytnio regularnych miesiączek, ale bez przesady. Współżyłam z chłopakiem może z 3 razy, ale to z prezerwatywą, której nic się nie stało i za każdym razem przed wytryskiem wyciągał swojego penisa ze mnie. Dodam jeszcze, że ostatni raz, czyli 17 lutego, po współżyciu na następny dzień dostałam lekkiego krwawienia, które utrzymywało się kilka dni. Dzwoniłam do ginekologa i powiedział mi, że prawdopodobnie mi mogła pęknąć śluzówka. Czekam niecierpliwie na miesiączkę i się martwię, bo nie wiem, co jest grane... Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli stosowała Pani prezerwatywę i dodatkowo stosunek przerywany, to ryzyko ciąży jest naprawdę małe. Nieregularne miesiączki mogą być spowodowane różnymi przyczynami, np. zaburzenia hormonalne, stres, przemęczenie, niedożywienie. Chyba warto, aby udała się Pani do ginekologa w tej sprawie. Przy okazji może Pani wykonać badanie cytologiczne - krwawienia po stosunku mogą być spowodowane nadżerką.

Pozdrawiam!