Ryzyko ciąży po wypadnięciu pierścienia antykoncepcyjnego

Witam! Jestem kobietą, mam 33 lata. Od miesięcy stosuję regularnie NuvaRing. Wzięłam go w czwartek 02.02.2012 wieczorem. W sobotę wieczorem, tj. 04.02.2012 kochałam się. W czasie stosunku prawdopodobnie niespostrzeżenie zgubiłam kółko. Następnego dnia w niedzielę wieczorem powtórnie się kochałam (prawdopodobnie bez kółka). Zauważyłam brak kółka dopiero dzisiaj po południu, tj.07.02.2012. Czy powinnam obawiać się ciąży? Czy powinnam założyć nowe kółko NuvaRing? Pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Wyjęcie krążka na ponad 12 godzin skutkuje obniżeniem skuteczności preparatu. Niestety nie mamy pewności kiedy krążek wypadł i jak długo przebywał poza Pani organizmem. W obecnej sytuacji należy zatem liczyć się z ryzykiem ewentualnej ciąży. Z tego też względu wskazane będzie kontrolne wykonanie testu ciążowego za kilka dni. Proszę pamiętać, iż testy z moczu należy wykonywać po co najmniej 14 dni po stosunku. Testy z krwi można wykonać już po 10 dniach. Ze względu na ewentualną ciążę warto wstrzymać się z założeniem krążka do wykluczenia ciąży.
Pozdrawiam