Ryzyko ciąży po zsunięciu się prezerwatywy

Witam! Dziś rano uprawiałam petting z moim partnerem. (Jego penis wraz z prezerwatywą ocierał się pomiędzy moimi pośladkami - przepraszam za dosłowność, ale tak to wyglądało.) Dla pewności używaliśmy prezerwatywy - wytrysk nastąpił w niej, jednak podczas dalszych ruchów prezerwatywa zsunęła się - byliśmy w pozycji na jeźdźca i sperma wydostała się na zewnątrz. Obawiam się, że sperma mogła spłynąć po pośladkach do przedsionka pochwy i doprowadzić do zapłodnienia. Czy jest to możliwe? Dodam, że mam ostatni dzień okresu i miałam założony tampon (ok. 20 min. po zaistniałej sytuacji wyjęłam tampon - delikatnie zabarwiony krwią i śluzem) i dokładnie się umyłam. Pod wieczór tego samego dnia krwawienie ustało - wydaje mi się, że były to wówczas jego resztki. Ostatni okres dostałam 20 lutego (zaistniała syt. miała miejsce 25 lutego) - okres od jakiegoś czasu mam bardzo regularny co 28 dni i trwa 5-6 dni. Bardzo dziękuję z góry za odp.

Witam serdecznie!

Pani dni płodne przypadają mniej więcej na 8-17 dzień cyklu. Oznacza to, że w dniu zbliżenia miała Pani dni niepłodne, a zatem ryzyko ciąży jest znikome.
W przyszłości, gdyby doszło do podobnej sytuacji w czasie trwania dni płodnych, ryzyko byłoby jedynie nieznacznie podwyższone. Szanse na spłynięcie nasienia w szparze pośladkowej do przedsionka pochwy i przedostanie się aktywnych plemników do bańki jajowodu (najczęstszego miejsca zapładniania komórki jajowej) są znikome.

Reasumując, wydaje się, iż nie ma Pani powodów do obaw.

Pozdrawiam