Ryzyko ciąży podczas stosunku w 4 dniu miesiączki

Mam 16 lat. Niedawno kochałam się z chłopakiem w czasie okresu. On nie doszedł, ale ja nadal się boję. Nie mam żadnych dolegliwości. Czy jest możliwość, że zaszłam w ciążę kochając się z chłopakiem w czasie 4 dnia miesiączki?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam serdecznie!

Jeżeli masz krótkie cykle, to teoretycznie istnieje możliwość zajścia w ciążę. Plemniki w drogach rodnych kobiety mogą przeżyć i być zdolne do zapłodnienia do 7 dniu, natomiast owulacja występuje zwykle w ok. 14 dni przed miesiączką. Jeżeli kochaliście się 4 dnia miesiączki i miewasz cykle ok. 25- dniowe to mogłaś zajść w ciążę, ale nawet w takiej sytuacji szansa jest bardzo mała.

Pozdrawiam serdecznie!