Ryzyko ciąży przy nieregularnych miesiączkach i stresie

Witam . Mam nieregularne miesiączki, naprawde ciężko mi powiedzieć kiedy dostane okres , Raz jest co 1,5 miesiąca raz co niecały miesiąc. Na początku grudnia uprawiałam sex z chlopakiem i już jest połowa stycznia a okresu nie mam :( robiłam 2 testy i wyszły negatywnie, ale mimo wszystko póki miesiączki nie ma strach przed ciążą jest :( Mam nadzieje że 2 testy się nie pomyliły i w ciązy nie jestem. Ten stres mnie wykańcza. W ciągu tygodnia schudłam 3,5 kg z nerwów.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli wykonywała Pani test po upływie minimum 12-14 dni od stosunku to można uznać je za wiarygodne. Możliwe są wahania hormonalne jako czynnik sprawczy zaburzeń miesiączkowania.