Ryzyko ciąży przy stosunku z prezerwatywą

Witam, w niedzielę kochałam się z moim chłopakiem, okres miałam od 13 do 19 sierpnia. Podczas stosunku, używaliśmy prezerwatywy, mój chłopak przerywał stosunek 4 razy. Przy ostatnim włożeniu możliwe, że pękła prezerwatywa, ale nie było wytrysku w środku. Czy mogłam jakimś cudem, przez pęknięcie zajść w ciążę?

Witam! Moim zdaniem istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo aby w takim przypadku mogła Pani zajść w ciąże. Rzeczywiście nawet przed ejakulacją mężczyzna wydziela preejakulat, w którym znajdują się plemniki, ale jest nich znacznie mniej niż w ejakulacie. Dlatego stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą zapobiegania ciąży. Ale Państwo używaliście prezerwatywy, więc prawdopodobieństwo przedostania się plemników jest bardzo małe. Jeśli bardzo się Pani niepokoi lub miesiączka będzie się spóźniać proszę udać się do apteki i kupić test ciążowy. Wynik testu ciążowego jest rzetelny po dwóch tygodniach od stosunku więc nie ma sensu próbować sprawdzać wcześniej. Proszę także pamiętać, że prezerwatywa przy pełnym stosunku nie jest skuteczna w 100%. Czynnik Pearla prezerwatywy wynosi od 5 do 15. Oznacza to iż stosując regularnie tą formę antykoncepcji przez rok nawet 15 kobiet na 100 zajdzie w ciąże. Dla porównania dodam że dla kobiet, które nie zabezpieczają się w ogóle współczynnik Pearla wynosi 85 a dla antykoncepcji doustnej 0,1-0,2. Pozdrawiam