Ryzyko ciąży przy tabletkach antykoncepcyjnych a stosowanie ziołowych środków uspokajających

Witam, biorę Mercilon i już trzeci raz, kilka dni przed okresem powiększają mi się piersi. Denerwuję się, ponieważ przyjmowałam ziłowe tabletki na uspokojenie Labofarmu oraz Kalms. Dodam, że partner we mnie nie kończy, ani nie kochamy się raz za razem. Żadnej tabletki nie opuściłam. Czy ciąża jest możliwa? Czy powinnam zmienić tabletki skoro piersi pod koniec opakowania rosną?

Jeżeli występują jakiekolwiek skutki uboczne stosowania doustnej antykoncepcji, należy skonsultować się z ginekologiem, który zmieni stosowany preparat lub zaleci alternatywną metodę zapobiegania ciąży. Z ziół najsilniej działanie tabletek antykoncepcyjnych obniża dziurawiec zwyczajny.