Ryzyko ciąży w przypadku pękniętej prezerwatywy

Kochałam się dzisiaj z chłopakiem. Chłopak doszedł we mnie, jednak pękła prezerwatywa, rozsmarowałam płyn z innej prezerwatywy wewnątrz. Ostatnią miesiączkę miałam 30.06. Czy powinnam zażyć tabletkę 72 godziny po?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Przy regularnych miesiączkach mogło się zdarzyć, że w momencie stosunku była Pani w trakcie tzw. dni płodnych i stosunek zakończony pęknięciem prezerwatywy może doprowadzić do zapłodnienia. Wzięcie pigułki "72h po" utrudni ewentualne zapłodnienie i zmniejszy szansę na zajście w ciążę. Decydując się na tabletkę proszę pamiętać, że jej wzięcie doprowadzi jednocześnie do czasowego rozchwiania hormonalnego. Pozdrawiam serdecznie!