Ryzyko ciąży z powodu pominięcia tabletek z pierwszego opakowania

Witam serdecznie, Biorę tabletki Yasminelle, jest to moje pierwsze opakowanie, dodam że tabletki zażywam o 7 rano. W sobotę (13-ta tabletka z blistra) zapomniałam wziąć tabletki. W niedzielę o 7 rano wzięłam 1 tabletkę (13- tabletka ta sobotnia) nie zorientowawszy się ze w sobotę nie wzięłam (a powinnam w niedzielę wziąć dwie, sobotnią i niedzielną). W poniedziałek zorientowałam się że pominęłam tabletkę i o 7 rano prawie z zawałem serca wzięłam dwie (14 i 15-tą). Niestety w niedzielę wieczorem odbył się stosunek. Jakie jest ryzyko ciąży? Jak rozumieć ilość pominiętych tabletek, czy jako pominięta jedna w 2 tygodniu czy jako pominięte dwie. Proszę o poradę, ponieważ stresuję się strasznie. Mam dwoje dzieci i zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną, żeby nie mieć więcej, a tu taki klops.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ryzyko zajścia w ciążę istnieje, ponieważ pominiętą tabletkę przyjęła Pani za późno. Ryzyko to nie jest duże, ale teraz nie może Pani już nic zrobić, żeby je zredukować. Proszę wykonać test ciążowy pod koniec 7-dniowej przerwy i, w razie wyniku ujemnego, ponownie po tygodniu.

Pozdrawiam serdecznie!