Ryzyko ponownej ciąży pozamacicznej

Witam mam takie pytanie rok temu w styczniu przeszlam ciaze pozamaciczna,mieszkam w holandi,w tym roku w serpniu pojechalam do pl,i tam poszlam do lekarza dostalam tabletki duphaston poniewarz moje jajeczka byly za male,4 pazdziernika mialam ostatnia miesiaczke test pozytywny,zadz do lekarz do Pl,i kazal mi isc sie zbadac ale tu moga mnie przyjac dopiero 2 grudnia bo powiedzieli ze to za wczesnie,czy znow moge miec ciaze pozamaciczna nie mam zadnych objawow jedynie bola mnie piersi

Elżbieta Rhone

Witam,
objawy ciąży pozamacicznej to nieregularne krwawienia z dróg rodnych, bóle brzucha i brak miesiączki. Kobiety, które miały operacjach jajowodów albo zapalenie narządów miednicy mniejszej są bardziej narażone na wystąpienie ciąży pozamacicznej (niektórzy zaliczają do tej grupy także kobiety, u których wystąpiła już ciąża pozamaciczna).