Ryzyko przedwczesnego porodu

Jestem w 32 tygodniu ciąży i na badaniu wziernikiem moja pani ginekolog nawet nie zdążyła całkowicie umieścic wziernika wyjęła go i zbadała mnie palcami po czym powiedziała, że jest wyczuwalna główka dziecka, nie ma rozwarcia, wszystko jest pozamykane. Kazała mi brać nospe, luteine i magnez. Chciałabym się dowiedzieć czy grozi mi przedwczesny poród, czy to jest normalne na tym etapie ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji może grozić Pani przedwczesny poród. Sumienne stosowanie się do zaleceń lekarza znacząco zmniejszy ryzyko wystąpienia przedwczesnego rozwiązania.