Ryzyko przeniesienia genów przez poprzedniego partnera

Witam, mam pytanie, troszkę ono jest pokręcone. Z góry przepraszam za składnię. Poznałem kobietę (Polkę), 11 miesięcy temu wcześniej była z partnerem innego koloru skóry, z którym kochała się i kończył w środku. Ona brała tabletki antykoncepcyjne, obecnie spodziewamy sie dziecka 13 sierpnia. Czy poprzedni partner, który "kończył" w niej, może wpłynąć na moje dziecko? Typu kolor skóry, kolor oczu, kolor włosów?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Jeśli poprzedni partner nie zapłodnił Pana partnerki, tylko dokonał Pan tego osobiście, to nie będzie on miał żadnego wpływu na geny jej dziecka, a więc na cechy, o których Pan pisze. Jedyne niebezpieczeństwo związane z ryzykowną przeszłością seksualną Pana partnerki wiąże się z potencjalnym niebezpieczeństwem zarażenia chorobami wenerycznymi, które mogą prowadzić do poważnych powikłań ciąży i zagrożeń dla zdrowia dziecka (m.in. ślepota) czy nawet zagrożenia jego życia. Warto przeprowadzić u partnerki testy na najczęstsze choroby weneryczne (kiła, HIV, rzeżączka), jeśli nie były robione dotychczas w ciąży. Pozdrawiam serdecznie!