Ryzyko wystąpienia autyzmu u dziecka po zaszczepieniu szczepionką skojarzoną?

Witam, w dniu dzisiejszym zaszczepiłam moje 6-tygodniowe dziecko szczepionką skojarzoną 6w1 infernix hexa.Dopiero popowrocie dodomu zaczęłam czytać o możliwych działąniach niepożądanych i się przeraziłam , to znaczy konkretnie informacją, że szczepionki 6w1 wywołują najcięższe ze skutków ubocznych, typu autyzm.Moje pytanie czy kolejna szczepionka może być nie skojarzona, lub 5w1?

Milena Lubowicz

Wiarygodne źródła naukowe nie donoszą o większym ryzyku autyzmu u dziecka po użyciu tej szczepionki. Ewentualnie o swoich obawach proszę porozmawiać z pediatrą podczas następnej wizyty szczepiennej.
Pozdrawiam