Ryzyko zajścia w ciążę po obsunięciu się prezerwatywy

Dzień dobry! Dzisiaj po stosunku okazało się, że prezerwatywa została we mnie. Według mnie nic nie zostało, jednak strach jest. Do miesiączki zostało ok. 6-8 dni, więc powinnam mieć dni niepłodne. Jednak strach jest. Czy powinnam wziąć tabletkę po?

Witam serdecznie!
W przedstawionej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. Nie ma zatem bezpośrednich wskazań do zastosowania antykoncepcji alarmowej. W obecnej sytuacji wskazana jest analiza korzyści i powikłań. Niestety antykoncepcja alarmowa przyjęta po 24 godzinach wbrew pozorom nie jest wysoce skuteczna, a ryzyko działań niepożądanych pozostaje stałe. Do najczęstszych powikłań zalicza się zaburzenia miesiączkowania, krwawienia śródcykliczne, dolegliwości bólowe itp.
Pozdrawiam