Ryzyko zajścia w ciążę po zastosowaniu metody Yuzpego

25 listopada,poniedziałek, wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną mikrogynon 21(pierwszy dzień cyklu),przez cały tydzień nie pominęłam ani jednej tabletki.W niedziele doszło do zbliżenia.Ze strachu przed ciążą zastosowałam metode yuzpe 4 tabletki dodatkowo microgynon 21 i po 12godz. kolejne 4 tabletki microgynon. 21Czy mimo to mogłam zajść w ciąże?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciążę jest znikoma, ponieważ stosowała Pani antykoncepcję regularnie. Dodatkowo zastosowała Pani metodę Yuzpe'go więc tym bardziej ciąży nie będzie. Proszę jednak pamiętać na przyszłość ze wspomniana metoda nie jest dobra dla kondycji organizmu kobiety.