Ryzyko zakażenia HCV a ból wątroby

witam.Czy jest mozliwe zeby po trzech dniach od potencjonalnego zakażenia hcv podcza kolonoskopii bolala wątroba?Boli mnie watroba i mysle ze zostalam zakazona tym wirusem.Czy test RNA-HCV metodą PCR wykryje zakazenie po 14 dniach od momentu zakazenia?dziekuje za odopwiedz

po pierwsze zakażenie praktycznie nie jest możliwe, obecnie stosowane (prawidłowo) procedury mycia i dezynfekcji eliminują wirusy. Po drugie okres wylęgania wzw C jest długi, kilkumiesięczny.
Proponuję jednak wykonać badania w kierunku ag HBs i anty HCV. Obecnie trwa darmowy program wykrywania wirusowych zapaleń wątroby. Zaprasza w czwartek po 15:00 ul. Kurpińskiego, Wojewódzka Poradnia Dermatologiczna w Bydgoszczy . www.wzw.wsoz.pl