Ryzyko zapłodnienia po obsunięciu się prezerwatywy

Dzień dobry, w poniedziałek odbyłem stosunek z moją dziewczyną. Od soboty zaczęły jej się dni płodne. Przy stosunku spadła mi prezerwatywa, oboje tego nie zauważyliśmy i wytrysk nastąpił do pochwy. Jaka jest możliwość, że zapłodniłem moją dziewczynę i że jest w ciąży?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Jeżeli faktycznie partnerka była w trakcie dni płodnych i do ejakulacji doszło podczas penetracji to jest duża szansa na zajście w ciążę. Jeżeli nie zastosowaliście antykoncepcji awaryjnej czyli tzw. pigułki po stosunku, to należy wykonać test ciążowy. Test z moczu najbardziej wiarygodny jest po 2 tygodniach od stosunku, natomiast test wykonywany z krwi można już wykonać 7 dnia.

Pozdrawiam!