Ryzyko zapłodnienia po seksie z prezerwatywą w dni niepłodne

Mam pytanie kochalem sie z moja dziewczyna 16 dnia po okresie z gumka nie dopuscilem do wytrysku potem dnia 22 i 23 oczywiscie z gumka ale jak byl wytrysk to wyciagnelem i zmienilem gumke jest jakies ryzyko bo 22 i 23 dzien to sa chyba dni nie plodne zeby zajsc w ciaze

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Rzeczywiście dni 22 i 23 cyklu to najpewniej dni po owulacji - bez możliwości zapłodnienia. Dzień 16 teoretycznie może jeszcze być płodny w zależności od długości trwania cyklu miesiączkowego. Prawdopodobieństwo ciąży w opisanej sytuacji oceniam na bardzo niewielkie.