Ryzyko zapłodnienia w wyniku posiadania spermy na ręce

Czy jeśli miałam spermę na ręce i wytarłam chusteczką nawilżaną a później dotykałam wiele innych rzeczy, byłam na dworze to mogły zostac jakieś plemniki na ręce???Od momętu wytarcia po pół godz byłam w toalecie się załatwić, boję się że mogłam się przypadkowo dotknąć.Teraz już nie pamiętam.Często pocą mi się ręce czy mimo wytarcia rąk ze spermy gdyby mi się spociły mogłam się sama zapłodnić po takim czasie i coś uchować na nich, mimo że byłam na dworze i dotykłam wielu rzeczy????

Aleksander Ropielewski

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w tym wypadku jest niezwykle małe (o ile nie doszło do penetracji).

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski