Ryzyko zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową podczas pieszczot analnych

Jestem homoseksualistą. 3 dni temu miałem kontakt seksualny w prezerwatywie. Ale mój partner (nowo poznany) lizał mnie językiem po odbycie i dotykał palcami. 2 dni po tym mam pieczenie odbytu i okolica jest trochę zaczerwieniona. Myślę o HIV, kile i wszystkim najgorszym. Tylko proszę mi nie radzić iść do lekarza, bo tego nie zrobię, bo się wstydzę. Jak temu zaradzić. Czym mogłem zostać zarażony?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Poprzez kontakty seksualne jak najbardziej można zarazić się chorobami przenoszonym drogą płciową, jednak jeżeli do penetracji doszło przy użyciu prezerwatywy ryzyko jest minimalne. Opisane dolegliwości nasuwają bardziej podejrzenia urazu mechanicznego czy podrażnienia niż jakiejś choroby, zwłaszcza że stosunek miał miejsce bardzo niedawno a pierwsze objawy zakażenia pojawiają się po nieco dłuższym okresie. Oczywiście jeżeli objawy się nasilą lub dojdą nowe niepokojące dolegliwości należy zgłosić się do lekarza, najlepiej dermatologa.

Pozdrawiam!