Ryzyko Zespołu Downa z testów PAPP-A

Witam.jestem w 29 tygodniu ciazy.ciagle sie martwie bo z testow pappa wyszlo mi ryzyko zespolu downa 1:256,mjmo ze usg bylo piekne jak i teraz dzidziusvrozwija sie ksiazkowo.czym moze byc spowodowane wysokbie beta hcg w 12 tygodniu ciazy co wplywa na zly wynik pappa?dodam,ze mam chora tarczyce,ktora lecze od 6 tygodnia ciazy.czy tarczyca mogla miec wplyw na zly wynik?pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik PAPP-A powinien zostać oceniony i zinterpretowany przez specjalistę ginekologa, który prowadzi Pani ciążę.