Rzeżączka u rodziców a ryzyko zarażenia dziecka

Ja i moja partnerka mamy rzezaczke , bylismy dzisiaj w klinice i dostalismy zastrzyk Penicyliny i do tego 4 tabletki ,ktore przyjelismy na raz .Mamy dziecko i boimy sie, ze mogl sie od nas zarazic . Czy jest taka mozliwosc ?Nie ma zadnych objawow ,wiec chyba wszystko jest ok .
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Praktycznie jedyną możliwością przeniesienie zakażenie dwoinką rzeżączki są kontakty seksulane. W piśmiennictwie opisywane są jednak pojedyncze przypadki przeniesienia zakażenie przez wspólne ręczniki, toaletę czy brudne ręce. Zachowanie powszechnie przyjętych zasad higieny w kontaktach z dzieckiem w Państwa przypadku praktycznie uniemożliwia przeniesienie zakażenia.