Samotność w związku z chłopakiem nadużywającym alkohol

Witam.Mam 20 lat i problem z chłopakiem,który coraz częściej sięga po alkohol,cały czas się kłócimy.Jesteśmy parą 4 lata,mamy 1,5 rocznego synka.Na początku byłam strasznie zauroczona,dla niego robiłam wszystko,wybierałam jego niż przyjaciół czy szkołę.Teraz tego żałuję,bo nawet nie mam komu się zwierzyć, doskwiera mi samotność.Mieszkamy w małej wiosce u moich rodziców z tego względu nie mam szans na pracę,więc aby niczego nie brakowało synkowi jestem z nim nadal.Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Witam. Proponuję zgłosić się do ośrodka leczenia uzależnień na grupę wsparcia dla osób współuzależnionych, gdzie będzie mogła pani lepiej zrozumieć istotę uzależnienia, a w szczególności współuzależnienia oraz usłyszeć od osób w podobnej sytuacji co można zrobić, czy też bardziej co im udało się zrobić, a także podjąć pierwsze kroki w kierunku zmiany. W ośrodku po wstępnej konsultacji i kwalifikacji prawdopodobnie zostałaby Pani zaproponowana pogłębiona terapia indywidualna. Być może kiedy Pani zacznie pracować nad sobą i pani partner uświadomi sobie ile może stracić przez alkohol i również skorzysta z pomocy.

Dzień Dobry Pani,

Proszę rozważyć również rozmowę i pracę terapeutyczną z psychologiem (w ramach NFZ-tu lub prywatnie).

W pilnej sytuacji, zachęcam Panią do kontaktu telefonicznego z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, w Warszawie, Krakowie, Poznaniu-w większych aglomeracjach (namiary w Internecie), gdzie mogłaby Pani uzyskać bezpłatną, całodobową i potrzebną dla Pani pomoc w formie wskazówek i porady (po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy).

Życzę Pani zadbania o siebie, bo jest Pani ważna,
Irena Mielnik-Madej