Schemat żywienia 15-miesięcznego dziecka

Dzień dobry! Chciałam zapytac o schemat żywienia małych dzieci. Moja córka ma 15 mies. i obecnie takie menu: 9:00-mleko 150ml, ok.11:00 deserek( jedną z tych rzeczy: jogurcik, owoce, petitek, bułeczka maślana) herbatka, 13:30 zupka mięsno warzywna( codziennie na innym mięsku: cielęcina, polędwiczki wieprzowe, indyk, do tego ziemniak, pietruszka, marchwew, seler, brokuł) dostaje też pulpecika z jarzynami i ziemniakami lub słoiczek z rybą. Później ok.15:00 dostaje herbatkę lub sok, 16:30 kaszka mleczna 150 ml, ok.18:00 przegryzie paluszki, chrupki(na co ma ochotę), o 19:30 na kolacje dostaje kromkę chleba( i tu też codziennie z czymś innym, podajemy jej: pomidory, ogórki świeże, papryka, jajeczniczka, szyneczka, pasztecik, paróweczka) herbatka i jeszcze o 23:00 dostaje 150ml mleka. Czy wystarczająco? Czy też brakuje w diecie mojego dziecka jakiś istotnych skladników? Bardzo proszę o radę. Dziękuję i pozdrawiam Joanna

Przedstawiony jadłospis wygląda w miarę poprawnie, z tym że brak w nim praktycznie owoców. Choć są słodkie są one ważnym elementem diety dostarczając wiele cennych składników, których nie da się niczym zastąpić. Proszę pamiętać o zasadzie 5 porcji owoców i warzyw dziennie (2 porcje owoców, 3 porcje warzyw). Proszę pamiętać o tym, że w diecie dziecka ryba powinna znaleźć się przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Może też Pani powoli myśleć też o urozmaicaniu jadłospisu dziecka, gdyż jest na to wystarczająco dużo. Może Pani powoli zacząć zastępować część kaszek dla dzieci normalnymi kaszami jak jaglana czy orkiszowa. Proszę też zwrócić uwagę na to, żeby podawać dziecku albo herbatkę bez cukru albo sok owocowy (jeżeli już wprowadzać cukier to najlepiej w najbardziej wartościowej żywieniowo formie). Życzę powodzenia.