Schizofrenia paranoidalna i wymiar psychotyczny u partnera

Nie wiem jak pomóc mojeu chłopakowi, z którym od poznaia, czyli jakiś dwóch lat ciągle się kłócę, bo on mi ciągle zarzuca,że go zdradzam,że widzi mnie gdzieś, gzie mnie nie ma, że słyszy coś czego nigdy nie powieziałam, bywał agresywny i wulgarny, w końcu zostawiłam go ale w końcu zaczęłam szukać rozwiązania. przeczytałam wszystko co znalazłam w internecie, idealnie pasuje schizofrenia paranoidalna i jakiś wymiar psychotyczny. dodam,że palił matrihuane i brał narkotyki, prosze o pomoc

Witam!
To co pani opisuje może być także innymi zaburzeniami , ale bez wizyty u specjalisty niestety nie można tego stwierdzić. Jednak to pani chłopak misi się udać do specjalisty i tu pewnie nie wiadomo czy się zgodzi. Można iść do poradni zdrowia psychicznego po poradę osobiście na NFZ. Pozdrawiam

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Gratuluję determinacji w szukaniu rozwiązań. Jednak na ten moment Pani pomoc może się ograniczyć do namówienia chłopaka na wizytę u psychiatry. Takie objawy bez leków nie mijają. Jeżeli po lekach jego stan się w miarę ustabilizuje, wtedy może iść również do psychologa, żeby pracować nad sobą.

Witaj! Nie stawiaj diagnozy sama bez konsultacji ze specjalistą ;-) Możesz w ten sposób zacząć źle postępować i pogorszyć sprawę. Powinnaś usiąść z chłopakiem i na spokojnie bez emocji z nim porozmawiać. Powinien udać się do psychiatry na diagnozowanie problemu.

Musisz się zastanowić i podjąć trudną decyzję czy jesteś na tyle silna by walczyć o swojego partnera.

Pozdrawiam serdecznie. Gdybyś potrzebowała porady bezpośredniej zapraszam Ciebie do korespondencji
http://psychopedagog.eu