Schizofrenia paranoidalna u 65-letniej mamy

Witam proszę o pomoc co mam zrobić mama 65 zdjagnozowana schizofremia paranoidalna zaawansowana nie chcę brać leków jest uciążliwa dla sąsiadów lecz nue zagraża sobie ani otoczeniu wspolnota rozważa jej sprzedać mieszkanie co robić?

Witam. Jak osiągnie się to, ze mama będzie brała leki, to będzie się lepiej czuła i inaczej funkcjonowała i w efekcie nie będzie uciążliwa dla sąsiadów i dadzą jej spokój.
Magdalena Brabec

Witam, sytuacja jest faktycznie patowa. Jeżeli mama nie stwarza zagrożenia i nie chce się leczyć, to niewiele można zrobić. Jedynym wyjściem jest rozważenie złożenia wniosku do Sądu o częściowe ubezwłasnowolnienie, tak aby Pan był opiekunem prawnym, czyli osobą decydującą w sprawach leczenia mamy czy zawierania przez nią ofert kupna/sprzedaży. Muszę jednak uprzedzić, że moje doświadczenie z ubezwłasnowolnieniem nie jest dobre. Zdarza się, że ta procedura prawna ułatwia rozwiązywanie problemów, ale zdarza się też, że je pogłębia. Nie wiem, co Panu doradzić. Pozdrawiam