Schizofrenia po uzależnieniu

Witam mam pytanie zwiazane z moim synem zachorowal na schizofrenie od narkotykow nagle na obozie pilkarskim gdy przestal brac leczyl sie 2 tygodnie i wstapil do wspolnoty cenacolo na 2 lata po wyjsciu 5 lat pracowal za granica a teraz wrocil z niczym i z problemem ja mysle ze ta choroba caly czas trwa i dlatego co innego robi a co innego mowi niewiem co robic bo nie chce isc do psychologa a ja mysle ze tylko ten moze stwierdzic co z nim jest czy wymaga dalszego leczenia?

Przyjmowanie narkotyków może wywołać psychozę lub jest "sposobem " samoleczenia przez osobę już chorą, diagnozę może postawić tylko lekarz psychiatra,psychoza wymaga przewlekłego leczenia neuroleptykami pod kontrolą lekarza, terapia psychologiczna jest pomocą w procesie leczenia.