Ściąganie napletka u półrocznego dziecka

Lekarka kazała naszemu półrocznemu synkowi naciągac napletek podczas kąpieli. Ona sama zrobiła to bardzo szybko i chyba mocno, bo Jaś od tej pory nagle zaczął się tam ''łapać'' ( w kąpieli), częściej popłakuje (na wieczór), a sam siusiak wygląda jak mała, opuchnięta, czerwona banieczka. Czy konieczne jest robienie tego? Czy można jeszcze zaczekać? Różne są opinie, a bardzo trudno jest to robić takiemu maleństwu.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Nie zaleca się ściągania napletka u chłopców do 2. roku życia. Przez pierwsze 2 lata napletek może być naturalnie przyrośnięty i nie stanowi to podstaw do jakiegokolwiek leczenia i wykonywania zabiegów.

nie należy ściągać napletka do roku, jeśli objawy będą się utrzymywać konieczne jest badanie lekarskie być może potrzebna jest maść przeciwzapalna, można też kąpać dziecko w korze dębu. Pozdrawiam