Ściąganie pieluchy u 1,5 rocznego dziecka

Mój synek ma 1,5 roczku. Zauważyłam że przestaje podobac mu sie pieluszka. Przy każdej mozliwej okazji sciaga ją (gdy nie ma na sobie spodenek) ale na nocnik nie chce usiąść. siada zawsze przy nim ale na niego sie boi. boi sie że wpadnie do środka. Nie wiem jak mogę mu pomóc. zaczełam zakładać mu majteczki i tłumaczyć że ma je na pupie i że jak chce siku to trzeba mamę albo tate wołać i iśc do nocnika. Nie wiem co mam robić żeby zaczoł siusiac do nocnika. ma sile i uporczywe zaparcia cały czas.

Witam serdecznie. Aby osiągnąć sukces w tym aby dziecko siadało na nocniku potrzebny jest czas i długotrwała praca. W sprawie zaparć proponuję zweryfikować dietę dziecka. Gdyby to nie pomogło warto zgłosić ten problem lekarzowi podczas badań okresowych.