Ścisk w klatce piersiowej: Co się dzieje?

Od dwóch dni mam ból klatki i pleców. Niepokoi mnie ścisk, który strasznie boli i trwa tylko chwilkę. Od wczoraj miałam go 4 razy. Co to może być?

Witam serdecznie.
Niespecyficzne dolegliwości bólowe w klatce piersiowej wymagają wykonania diagnostyki w kierunku schorzeń układu sercowo-naczyniowego oraz oddechowego. W pierwszej kolejności należy wykonać EGK, RTG klatki piersiowej oraz podstawowe badania krwi. Objawy mogą być również wynikiem schorzeń kręgosłupa w odcinku piersiowym. Bardzo ważne jest wywiad lekarski (jak długo trwają dolegliwości, co je wywołuje, po czym ustępują) oraz zbadanie pacjenta. Dlatego należy zgłosić się do lekarza.
Pozdrawiam