Seks analny a dni płodne

Witam, czy jeżeli będę uprawiać z partnerem seks analny w dni płodne, z prezerwatywą, on nie skończyłby we mnie, więc nie byłoby możliwości przedostania się nasienia do dróg rodnych, to jest możliwość zajścia w ciąże? Naczytałam się mnóstwo artykułów na ten temat i mam mętlik w głowie, czy takie zapłodnienie jest możliwe?

Jeżeli moje cykle trwają ok. 32 dni (możliwe 2 dni wcześniej lub 2 dni później), dzisiaj, tj. 19.12.2010 jest mój 3 dc. to jeżeli uprawiałabym seks analny ostatniego dnia grudnia (z prezerwatywą) to czy istnieje szansa zajścia w ciąże w takich okolicznościach? I czy w ogóle istnieje szansa zajścia w ciąże poprzez seks analny (pomijając spłynięcie nasienia do pochwy) ?

Dziękuje za odpowiedź :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W warunkach prawidłowej anatomii człowieka (czasami istnieją rzadkie anomalie rozwojowe lub pozapalne polegające na wytworzeniu patologicznego połączenia między przestrzeniami tzw. przetok) nie ma możliwości przedostania się nasienia z odbytnicy do pochwy a przez to zapłodnienia. Jedyną przyczyną może być wypłynięcie nasienia poprzez odbyt i przedostanie w okolice pochwy.

Jeśli zostanie zastosowana prezerwatywa i nie pęknie, to nie ma możliwości zapłodnienia.

Warto wspomnieć, że seks analny jest bardzo intymną formą współżycia, wymagającą od partnerów cierpliwości i zaufania. Jedyną przyczyną spróbowania tej formy współżycia nie powinna być jedynie chęć uniknięcia ciąży lub naleganie ze strony partnera.