Seks bez zabezpieczeń - czy mogłam zajść w ciążę?

Mam 16 lat i prawie 7 tygodni temu kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia, ale to trwało niecałą minutę, ponieważ potem już nie chciałam, bo nie mieliśmy prezerwatywy. Mój chłopak twierdzi, że nie miał wytrysku. Ostatnio bolą mnie trochę piersi, mam mdłości, a może są one wywołane przez ten stres. Bardzo się boję, że mogłam zajść w ciążę ... Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli rzeczywiście nie doszło do wytrysku nasienia mogło jedynie dojść do kontaktu z preejakulatem, który wydziela się podczas pobudzenia seksualnego. Może on zawierać nieznaczne ilości plemników, o upośledzonej ruchliwości, co obniża ich zdolność do zapłodnienia. Wówczas ryzyko ciąży jest bardzo małe. Proponuję wykonanie testu ciążowego. W przypadku dalszych wątpliwości konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam