Seks bez zabezpieczenia, mdłości, zwiększony apetyt i ból jajników a ryzyko ciąży

Witam, mam bardzo regularny okres co 28 dni i zazwyczaj trwa pelny tydzien, teraz dosyalam 19.10, po czym 23.10 kochalam sie z chlopakiem z finalem w srodku, nigdy nie stosowalam zadnej antykoncepcji, i tego 23go okres nagle mi sie skonczyl, czyli trwal tylko 5dni jak nigdy, 26.10 oraz 27.10 takze to robilismyz finalem w srodku, teraz odczuwam mdlosci i ciagly glod, i pobolewaja mnie jajniki, czy moge byc w ciazy? Czy jest taka mozliwosc?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście możliwość taka istnieje. Szansa na zajście w ciążę w okresie okołomenstruacyjnym nie jest zbyt duża, gdyż u kobiet o regularnych cyklach w tym czasie są dni niepłodne. Nie mniej jednak proponuje wykonać test ciążowy.

Seks bez zabezpieczenia to prędzej czy później ciąża, niezależnie od arytmetyki.
Jeśli obie strony są płodne, oczywiście. A z tym coraz częściej jest problem...
Pozdrawiam.