Seks i plamienie kolejnego dnia. Ciąża?

Witam. Chciałabym uzyskać odpowiedź: miałam okres, dzień może dwa po kochaliśmy się z moim mężem, na drugi dzień zauważyłam brązowe plamienia, które się utrzymują kilka dni, dodatkowo mam bóle podbrzusza. Czy to może być ciąża?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Brązowe plamienie może pojawić się we wczesnej ciąży, ale nie od razu po stosunku (w opisanym przez Panią przypadku nie doszło zresztą nawet do stosunku!). W Pani przypadku takie delikatne krwawienie oznaczać mogło owulację lub było np. związane z nadżerką szyjki macicy (szczególnie jeśli doszło do głębokiej penetracji) lub zaburzeniami hormonalnymi. Proszę obserwować się uważnie w kolejnych cyklach. Gdyby objaw ten ponownie wystąpił, konieczna będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam serdecz