Seks oralny a grzybica pochwy

Witajcie,mam trochę nietypowe pytanie.Nie tak dawno wyleczyłam się z grzybicy pochwy.Ale obawiam się, że problem powrócił i zastanawia mnie to co może być tego przyczyną. Od niedawna współżyję z moim obecnym facetem i po seksie oralnym po 2 dniach zauważyłam, że piecze mnie pochwa a do tego chyba złapałam zapalenie dróg moczowych.Moje pytanie jest następujące,czy seks oralny może powodować grzybicę?Czy np jeśli ktoś ma próchnicę zęba to może to się przenieść na pochwę?czy może ja już panikuję?

Seks oralny może powodować grzybicę,ale jamy ustnej(jeśli partner cierpi na grzybicę członka)Więc jeśli ktoś ma próchnicę,czyli ma infekcję w jamie ustnej,to może nas teoretycznie zarazić tymi bakteriami.Np.matka karmiąca dziecko łyżeczką,którą oblizuje,też zaraża je swoimi bakteriami.Konkludując-mało prawdopodobne,żeby na skutek seksu oralnego był nawrót grzybicy pochwy.Radzę pamiętać,że przy leczeniu grzybicy pochwy konieczne jest również leczenie partnera(-ów) oraz abstynencja seksualna.Bez tego nawroty są nagminne.