Seks oralny - możliwość zapłodnienia

Uprawiałam z moim chlopakiem seks oralny. Wytrysnął w mojej buzi. Połknęłam jego nasienie. Chwilę po tym włożył mi palec do mojej buzi, a nastepnie do pochwy. Czy możliwe jest w tym wypadku zapłodnienie? Miesiączka spóźnia mi się juz 7 dni i trochę się martwię.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Nie ma możliwości zajścia w ciążę przez stosunek oralny, ani przez przeniesienie nasienia z jamy ustnej do pochwy.  Ślina zawiera niekorzystne dla plemników pH, co nie pozwala im żyć długo. Po drugie, poprzez połykanie zawartość jamy ustnej przechodzi do żołądka, gdzie dochodzi do ostatecznego ich strawienia.

Ze względu na znaczne opóźnienie miesiączki może Pani wykonać test ciążowy, który na tym etapie da wiarygodny wynik i udzieli Pani odpowiedzi na frapujące pytanie.

Pozdrawiam.