Seks oralny z prostytutką a możliwość zarażenia kiłą lub rzeżączką

Chcialbym zapytac czy jak bylem u prostytutki na lodzie bez gumki moglem sie zarazic kiła lub rzezaczka

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ryzyko zakażenia jest niewielkie pod warunkiem, że na skórze nie było otwartych ran (choroby przenoszone drogą płciową są transmitowane głównie przez kontakt z krwią, spermą, preejakulatem, śluzem szyjkowym osoby zakażonej). Jeżeli nie było bezpośredniego kontaktu między uszkodzoną skórą/błoną śluzową a krwią, śluzem szyjkowym nie należy się obawiać. Pozdrawiam