Seks po odstawieniu tabletek

Dzień dobry:) Postaram się opisać tutaj szczegółowo moją sytuację. No więc, stosowałam tabletki antykoncepcyjne przez pół roku, postanowiłam je po prostu przestać stosować. Po odłożeniu tabletek, dostałam krwawienie z odstawienia takie jakie powinno być. 6 dnia po odstawieniu tabletek kochałam się ze swoim facetem, ale nie doszło do wytrysku, a kochaliśmy się tylko chwilkę. Po czym następnego dnia dostałam krwiawienia jeszcze lekkiego, które trwało ok. 2 dni i tym właśnie się niepokoję. Dodam, że w ostatnim czasie byłam w szpitalu, miałam operację na wyrostek i wycinaną torbiel z prawego jajnika. Miesiączkę podczas stosowania tabletek miałam w tamtym mies. 2 marc,a a dzisiaj już 6 kwietnia i nic. Boli mnie tylko właśnie ta prawa strona i idzie aż do nerek. Nie wiem, co się dzieje :( Proszę o pomoc!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych występuje tzw. krwawienie z odstawienia - to nie jest prawdziwa miesiączka, tylko reakcja organizmu na spadek poziomu hormonów we krwi. Potem rozpoczyna się pierwszy po odstawieniu tabletek cykl owulacyjny, w którym owulacja może wystąpić trochę później niż zwykle. Co za tym idzie, "prawdziwa miesiączka" (czyli drugie krwawienie po odstawieniu pigułek) może nastąpić także nieco później (nawet 10-14 dni).

Bóle po prawej stronie brzucha mogą być związane z przebytymi przez Panią zabiegami - proszę udać się do lekarza, najlepiej do tego, który wykonywał zabieg.

Pozdrawiam!