Czy można zajść w ciążę podczas okresu?

Hej. Mam 20 lat, jestem mężczyzną. Od pewnego czasu współżyję z dziewczyną (18 lat). Ostatnim czasem przydarzyło się nam współżyć podczas miesiączki. To był 3 dzień okresu. Miesiączka trwała 8 dni. Robiliśmy to bez zabezpieczenia, doszło do wytrysku wewnątrz partnerki. Zazwyczaj jej cykl trwa 24/25 dni. Czy można zajść w ciążę podczas okresu? Później kochaliśmy się jeszcze parę razy, ale zawsze z zabezpieczeniem. Po miesiączce moja dziewczyna przyjmowała jakiś lek do pochwowy, który miał na celu zmniejszenie ilości wydzielanego śluzu. Zażywała go przez 3 dni, tj. jest 11, 12, 13 dzień cyklu. Teraz miała dostać miesiączkę, ale niestety nie dosala. Okres spóźnia się 2 dni. Czy zażywane leki mają wpływ na wystąpienie miesiączki? A może jednak można zajść w ciążę podczas okresu? Dzięki z góry, Dawid

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie chcą Państwo być rodzicami (o ile jeszcze nimi nie zostaliście przez ostatnią niefrasobliwość), to proponuję stosować antykoncepcję. Każdy stosunek bez zabezpieczenia może skończyć się ciążą. U ludzi owulacja występuje zwykle na 14 dni przed spodziewaną miesiączką, co nie oznacza, że nie może wystąpić innego dnia. Może i często występuje. Proponuję na przyszłość nie ryzykować.