Seks w czasie ciąży

Witam, jestem w 30 tygodniu ciąży. Chciałam zapytać, jaki jest bezpieczny okres zaprzestania współżycia? Czy to może jakoś wpłynąć na wcześniejszy poród?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo i nie miała Pani w przeszłości porodów przedwczesnych lub poronień, to nie trzeba zaprzestawać współżycia, nawet w ostatnich tygodniach ciąży. Przeciwwskazania do seksu podczas ciąży to m.in.: zagrażające lub przebyte w przeszłości poronienie lub poród przedwczesny, niewyjaśnione krwawienie z dróg rodnych, łożysko przodujące, wyciek płynu owodniowego, niewydolność cieśniowo-szyjkowa, ciąża mnoga. Zawsze należy jednak spytać o to lekarza prowadzącego, który zna Panią najlepiej.

Pozdrawiam serdecznie!