Senność, przytycie, wypadanie włosów a cukrzyca

Moja corka ma dziwne objawy jest caly czas senna,bardzo utyla mimo iz praktycznie nie je duzo bardzo ostatnio wypadaja jej wlosy a teraz jeszcze pieka ja stopy chociaz nosi wygodne obuwie .Ostatni rok byl dla niej bardzo stresujacy Boje sie ze to moga byc objawy cukrzycy
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy są dość mało charakterystyczne, co oznacza, że nie ma takiej możliwości, by tylko na ich podstawie postawić konkretną diagnozę. Dolegliwości, które Pani zauważyła rzeczywiście wymagają jednak dokładniejszej diagnostyki. Proszę zatem udać się z córką do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada dziecko i zleci właściwe badania dodatkowe. Wśród badań tych bez wątpienia będzie poziom glikemii, co pozwoli wykluczyć lub potwierdzić cukrzycę.