Senność, wypadanie włosów i przybieranie na wadze a powiększona tarczyca

Witam.w ostatnim okresie stałam sie bardzo senna, na nic nie mam ochoty, moje włosy zaczęły wypadac garściami i bez przyczyny zaczęłam tyć. Robiłam badania na tsh i moj wynik to 3,78. Widze powiększony gruczol tarczycy na mojej szyji, ale wynik mieści sie w normie. Prosze o konsultacje.

Dzień dobry,

Może u Pani wstępować subkliniczna niedoczynność tarczycy.
TSH jest w normie, ale to jest górna granica optymalnie jest jak wnosi 1-2.
Proszę zbadać ponownie krew TSH, T4, T3, anty -TPO, morfologia, ferrytyna

Do tego czasu proszę jeść jak najwięcej ryb morskich chudych - dorsz, morszczuk, miruna oraz pić wodę z jodem. Na pracę tarczycy wpływa także selen, który występuje w rybach i orzechach.